Unikátní dokumentární trilogie mapující život a práci slovenského ortodoxního rabína Michala Weissmandla, jedné z klíčových postav tzv. bratislavské Pracovní skupiny.
1. část
Když Slovenský stát začal roku 1942 deportovat své židovské občany do ghett a táborů smrti v Polsku, vznikla bratislavská „Pracovní skupina“, jedna z nejvýznamnějších židovských odbojových skupin v celoevropském měřítku. Poprvé od konce druhé světové války budeme mít možnost seznámit se s historií jejích záchranných aktivit, včetně plánu na rozsáhlé uplácení jak představitelů Slovenského státu, tak i zástupců nacistického Německa. První díl trilogie Mezi zaslepenými blázny nás dovede až do okamžiku, kdy se díky úplatku nabídne možnost zastavení deportací židů ze Slovenska.
2. část
V průběhu roku 1943 se členové bratislavské „Pracovní skupiny“, dnes zcela zapomenuté židovské odbojové buňky, rozhodli nabídnout úplatek nejvyšším představitelům nacistického Německa. Oplátkou žádali zastavení tzv. Konečného řešení židovské otázky v celé Evropě. Byli totiž přesvědčeni, že podobným úplatkem již zajistili zastavení deportací židů ze Slovenska na podzim roku 1942. O osudech tohoto takzvaného Europa Planu, ale i o dalších záchranných aktivitách Pracovní skupiny, bude vyprávět druhý díl trilogie Mezi zaslepenými blázny.
3. část
Když v létě 1944 začaly deportace židů z Maďarska, zapojila se do záchranných operací i bratislavská „Pracovní skupina“, jedna z nejvýznamnějších židovských odbojových skupin v Evropě. Přestože se již blížil konec války, ve smrtelném ohrožení se ocitl téměř milión lidí – tolik židů ještě v Maďarsku žilo. Po marných prosbách o pomoc ze Západu Pracovní skupina obnovila své přímé kontakty s nepřítelem. V Budapešti proběhla jednání s Adolfem Eichmannem, známá pod jménem Krev za Zboží. O jejich průběhu, a také o dalších osudech členů Pracovní skupiny, se dozvíte v závěrečném dílu trilogie Mezi zaslepenými blázny.